‘NERVE’ TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

 

Watcher or Player

İçimi ürperten bir sanal gerçeklik oyunu. İzleyicilerin oyunculara verdiği talimatlara göre hareket eden oyuncularımız görevi tamamladığında belirli miktarda ödüller kazanıyorlar. Ne kadar popülersen o kadar zenginsin. Oyuncular, izleyiciler tarafından yönetiliyor. Sizi üzerinizden tren geçmesi için raylara yatırabilirler, bir binanın tepesinden sallandırabilirler ve hep en büyük korkularınıza oynuyorlar. Zaaflarınızı kullanıyorlar. Ve her oyunda olduğu gibi bunda da tek kazanan var ve oyuncular canları pahasına yarışıyorlar. Vazgeçersen her şeyi kaybedersin. Başaramazsan kaybedersin. Gammazlarsan mahkumsun. Hayatın onların ellerinde. Birinin buna bir son vermesi gerekiyor. Başrol oyuncumuz elbette buna bir el atıyor kendisi mahkum olduğu için eli kolu bağlı bir şeyler yapmak zorunda.

Bu gerçekliğe en çok yaklaşan oyun Pokemon GO olmuştu. Bir gün daha ileri gideceklerine inanıyorum. İnsanlar oyunları, hayatlarını yönetemeyecekler. Onlar tarafından yönetilecekler. Çok yaklaştık.
Film de heyecan hep yüksek izlerken keyif aldım diyebilirim. Birçok konuya gönderme yapılıyor, deep web, kontrol edilemeyen sosyal medya sevdası, belli bir kitlenin daha fazla izlenmek için yapabilecekleri saçmalıklar. Evet göndermelerini sevdim ama filmin belli bir teması yok. Çok yüzeysel kalmış konusu. Ama heyecan dolu sahneleri için izlemeye değer. Beklentilerini yüksek tutmayan ve eğlenmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.