Adil Kullanım Kotası 2018 sonu itibariyle kalkacak!

Bakan Arslan, BTK “Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı’na” katıldı. Programda “İnternet, bir ‘araç’ olmaktan çıktı, ‘yeni bir yaşam tarzı’ haline geldi. Küresel değerlerin değişmesini sağladı.” gibi açıklamalarda bulunan Bakan Arslan konuşmalarına şöyle devam etti,

“Ancak şunu da unutmamak gerekli, internet sınırsız, hiyerarşinin olmadığı ve yenilikçi olarak nitelenen yapısıyla özellikle gençlerimiz için önemli bir çekim merkezi. İnternet gerçeğini kabul ederken, çocuklarımız üzerindeki etkilerini de kabul etmemiz gerekiyor. Gençlerimiz için internet, özgürlükleri istedikleri gibi kullanabildikleri, gizleyebildikleri kimlikleriyle kendilerini ifade ettikleri ve toplumsal baskılardan uzak herhangi bir sorumluluk taşımadıkları bir mekân gibi gözükebilir. Ancak, böyle olmadığını BTK Başkanımız da söyledi. Gerçek hayatta her ne ki suçsa, her ne ki kültürümüzün bir parçası olarak yapılmaması gerekiyorsa, aynı şeylerin burada da yapılmaması gerektiğini özellikle etik açısından bilmemiz gerekir. Yasalar karşısında aynı oranda suç olduğunu, belki ortaya çıkması zaman alabilir ama buna karşı, sorumluluğumuzun devam ettiğini bilmemiz gerekir.”

İnternette yerleşik değerlerin yeniden üretildiğini anlatan Arslan, örf ve adetlerin internet ortamında değerini yitirdiğini, insani değerlerin de bu mekânda farklılık arz ettiğini belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adil Kullanım Noktası`nda (AKN) mayıs itibarıyla kademeli geçiş olacağını ve 2018 sonu itibarıyla tamamen kalkacağını belirterek, “Özellikle gece kullanılan internet de kotadan düşülmeyecek.” dedi.

 

 

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Davidof Reyiz Şubat 25, 2017 Cevapla
1 0

Peki, iyi hoş… Ama şu an ki kullandığımız interneti alırken adil kullanim kotasina bakarak aldık, ve buna göre para ödüyoruz. Uzun yıllar taahhüt imzalamak zorunda kaldık. Taahhütlerin iptali veya farklı bi düzenleme var mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim…

    0 0

    Konuyla ilgili yapılan açıklama böyle, fazla detay verilmemiş. Bizde değişimi merakla bekliyoruz. Ne gibi sonuçlar doğuracak kota sistemine geri mi dönülecek zaman gösterecek.